Dopis jako nástroj vaší
účinné komunikace.

  • Jak napsat…Životopis
  •  
  • Jak psát…Motivační dopis
  •  
  • Právní dokument
  •  
  • Jak napsat…Žádost
  •  
  • Obchodní korespondence

Jak napsat …

Google Custom Search

Obchodní korespondence je velmi podstatnou součástí vaší hospodářské praxe.

Písemnosti při uzavírání kupních smluv vám pomohou zhodnotit průzkumu trhu, vytvořit nabídku a poptávku a dojít až k objednávce a vlastnímu uzavření kupní smlouvy.

Obchodní písemnosti jsou nezbytné při řízení a organizaci podniku nebo firmy. Metodické pokyny a příkazy vydávané vedoucími pracovníky jsou stejně důležité jako směrnice.

Oceníte i písemnosti potřebné při pracovních cestách nebo firemních poradách, personální i některé jednoduché právní písemnosti.

jak napsat

dopis
Jak správně napsat dopis se může někomu zdát samozřejmostí.
www.jaknapsat.cz/dopis/

písemnosti při uzavírání kupních smluv
Obchodování uzavíráním kupních smluv, doprovázejí obchodní písemnosti.
…uzavirani-kupnich-smluv

písemnosti při řízení podniku
Písemnosti při řízení a organizaci podniku: příkazy, směrnice, oběžníky a pokyny.
pisemnosti-pri-rizeni-a-organizaci…

Obchodní tajemství

Důvěrné informace versus obchodní tajemství

Podnikové či firemní důvěrné informace mohou zahrnovat i obchodní tajemství. Jaký je mezi nimi rozdíl?

Důvěrné informace zahrnují vše, co je součástí obchodních i právních zájmů dané společnosti. V pojmu důvěrné informace je tedy zahrnuto i obchodní tajemství, stejně tak jako další informace, jako například osobní data zaměstnanců a další.

Co je obchodní tajemství?

Obchodní tajemství
Obchodní tajemství je právním pojmem. Různé právní definice tohoto pojmu se do jisté míry liší, přesto tento termín obvykle odkazuje k jakýmkoli informacím (ať už čistě obchodním nebo technickým), které dané společnosti poskytují nějakou výhodu v rámci obchodní soutěže, přičemž by došlo ke ztrátě této výhody, pokud by se uvedené obchodní tajemství stalo všeobecně známou informací. Nicméně, obchodní tajemství jsou identifikovatelná pouze v rámci právního řízení. Jakmile tedy začne spor o vlastnictví informace, pak většinou bývá rozřešen teprve až soudním rozhodnutím.

Zde jsou další charakteristiky obchodního tajemství, které vám pomohou uvědomit si důležitost jeho ochrany:

  • Obchodní tajemství získává svou hodnotu a také nárok na právní ochranu tehdy, je-li drženo v tajemství. Jinými slovy: vlastník obchodního tajemství je musí podniknout dostatečné kroky k jeho ochraně. Jinak by ztratil nárok na jeho právní ochranu.
  • Podíváme-li se například do amerického zákona o obchodních tajemstvích, pak narazíme na výstižný výrok, že "tajemství zůstává ochranitelné i tehdy, kdy je sdíleno a to až do toho okamžiku, kdy unikne do hlavního proudu veřejných znalostí".
  • Ochrana důvěrných informací a obchodního tajemství zakládá vlastnické právo k nim vztažené. Toto je důležité mít vždy na paměti, zejména však tehdy, když je v obchodním tajemství zahrnuto i intelektuální vlastnictví, ke kterému se společnost či podnik chystají pořídit i speciální právní ochranu jako jsou patenty, autorské ochranné známky či obchodní známky.

www.jaknapsat.cz

obchodní korespondence

rady, tipy, vzory ke stažení zdarma


Web administration and graphic design Vladislav Jankovych © Vladislav Jankových, 2008.